ביטוחי בריאות בישראל

על פי חוק הבריאות הממלכתי משנת 1995, מבוטח כל תושב בישראל בביטוח בריאות ממלכתי. זהו ביטוח חובה וניתן באמצעות קופות החולים השונות, על פי בחירת המבוטח.
בנוסף לביטוח זה קיימים גם ביטוחים משלימים וביטוחי בריאות פרטיים. מה הם כוללים והאם יש צורך בביטוח פרטי בנוסף לזה הממלכתי?

ביטוח בריאות ממלכתי

כל תושב במדינת ישראל זכאי לקבל שירותים רפואיים שונים באמצעות קופת החולים בה הוא בחר להיות מבוטח. את השירותים הללו הוא יקבל לאחר שנרשם לקופת החולים ושילם סכום חודשי קבוע שמזכה אותו, במידת הצורך, בקבלת מגוון שירותים, ביניהם בדיקת רופא, אבחון אצל רופאים מומחים, קבלת מרשם לתרופות הכלולות בסל התרופות במחירים מסובסדים, אשפוז בבתי חולים, ביקור במכונים ועוד.

מבוטח המעוניין לקבל שירותים נוספים (שב"ן), ישלם סכום כספי נוסף לתשלום החודשי ויהיה זכאי לקבל טיפולים מעולם הרפואה המשלימה, כמו דיקור, שיאצו עיסוי רפואי ועוד.

ביטוח בריאות זכאות

כל  תושב במדינה זכאי לקבל טיפולים רפואיים וחוק הבריאות הממלכתי משנת 1995 מבטיח למעשה את הזכות הבסיסית של כל אדם לקבל סיוע רפואי במידה והא נזקק לכך. חשוב לזכור כי הבחירה שעומדת בפני המבוטח היא באיזו קופת חולים הוא מעוניין לקבל שירותי בריאות אולם הביטוח עצמו הוא ביטוח בריאות חובה. כלומר, גם אם יש למבוטח ביטוח בריאות פרטי, הוא עדיין מחויב להיות מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי.

ביטוח בריאות סוציאלי

אזרח, תושב ישראלי, שידו אינה משגת לשלם אפילו את הסכום המינימלי לקופות החולים במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי, ימצא את עצמו בבעיה מאחר ומצד אחד זהו ביטוח חובה ומצד שני אין ביכולתו לעמוד בתשלומים.

לצורך כך מספקת המדינה ביטוח בריאות סוציאלי. משמעות הדבר היא כי אין אדם שלא יקבל סיוע רפואי בסיסי, גם אם לא שילם את דמי הביטוח החודשיים. לרשות כל אזרח המצוי בקושי כלכלי עומד עובד סוציאלי מטעם קופות החולים שבוחן את מצבו ואת הנסיבות ומאשר לו קבלת טיפול רפואי, לעתים גם מורחב ולא רק בסיסי.

ביטוחי בריאות פרטיים

על פניו עושה רושם שביטוח בריאות ממלכתי נותן מענה לכל צורך רפואי לו זקוק אדם. יחד עם זאת, כשבוחנים לעומק את היקף הכיסויים הביטוחיים שמספק הביטוח הממלכתי, מוצאים שהם לא כוללים מגוון רחב של טיפולים מורחבים וחשובים, כמו למשל ניתוחים כירורגיים בחו"ל, תרופות שעלותן יקרה ואינן נמצאות בסל הבריאות הממלכתי, השתלות, טיפולים במעבדות אמבולטוריות וכדומה.

את כל ההשלמות האלו ניתן לבצע רק באמצעות ביטוחי בריאות פרטיים ומסיבה זו רוכשים מבוטחים רבים כיסוי ביטוחי מחברות ביטוח פרטיות, כדי שישלים את מה שמספקת המדינה בביטוח הבריאות הממלכתי.

כשרוכשים ביטוח בריאות פרטי אין כל טעם לרכוש פוליסה עם כיסויים ביטוחיים שכבר קיימים בביטוח הבריאות הממלכתי, אלא רק כיסויים ביטוחיים משלימים שיכסו את מה שלא מספקות קופות החולים.

המצב האידיאלי לכל מבוטח בביטוח בריאות ציבורי הוא לשלב אותו עם ביטוח בריאות פרטי שיש בו כיסויים ביטוחיים למגוון שירותים רפואיים שבבסיסם הם יקרים מאד. באופן זה, אם חלילה עולה הצורך בהשתלות, בטיפולים מיוחדים, בארץ או בחו"ל, חוות דעת של רופאים מומחים וכדומה, יעניק לכם הביטוח הפרטי את רשת הבטחון הנדרשת, מבלי שתיאלצו למצוא פתרונות מימון מתחת לאדמה.

עולם המונחים של חברות הביטוח הוא מורכב וסבוך. קשה להבין מה כוללת פוליסת ביטוח בריאות פרטי, האם ישנם כיסויים שכבר קיימים בביטוח בריאות ממלכתי ועל מה ניתן לוותר.

עם פורטל צוק ביטוח תוכלו להבין טוב יותר את התמונה כולה, ולקבל הצעות מחיר רלוונטיות לכם, ממיטב חברות ביטוח. ההצעות כוללות הסבר מפורט ומחירים שיאפשרו לכם לבצע השוואת מחירים נוחה וקלה ובעיקר, להבין במדויק מה כוללת הפוליסה שלכם.

מלאו את פרטיכם באתר עכשיו ונציגינו ישמחו לעמוד לרשותכם עם מידע והצעות מחיר משתלמות.