ביטוח בריאות פרטי

ביטוח רפואי פרטי הופך להיות פופולארי יותר בישראל, כאשר אנשים רבים מעוניינים לבטח את עצמם גם מפני מצבים רפואיים, שעליהם אין מענה בסל הבריאות הממלכתי.

ביטוח בריאות פרטי 2015

ביטוח בריאות פרטי דרך חברות הביטוח מכסה את המבוטחים במגוון שירותים רפואיים שאינם נכללים בסל הבריאות הממלכתי וגם לא מכוסים בחלקם על ידי הביטוחים המשלימים שמוצעים על ידי קופות החולים.

אנשים רבים מתלבטים בבחירה בין ביטוח בריאות פרטי או קופת חולים מבחינת הביטוחים המשלימים שאותם מפרסמות הקופות בצורה נמרצת. עם זאת, צריך לזכור שהביטוחים המשלימים אינם כוללים לעתים קרובות תרופות מצילות חיים, ניתוחים יקרים ושירותים חשובים נוספים. בנוסף, שירותים המוענקים דרך ביטוח משלים, כרוכים פעמים רבות בסכומים גבוהים של השתתפות עצמית.

הכיסויים שנכללים בביטוחים המשלימים של קופות החולים משתנים מקופה לקופה, כאשר חלק מהקופות מאפשרות בדיקות אצל מומחים, טיפולי שיניים, מימון תרופות שאינן נמצאות בסל, הפריה מלאכותית, שירותים נלווים ליולדות ועוד. הביטוחים הפרטיים, לעומת זאת, מכסים ניתוחים יקרים בארץ ואצל מומחים בחו"ל, השתלות ומימון תרופות מחוץ לסל הבריאות.

חלק מהשירותים הרפואיים בביטוח המשלים של קופות החולים והביטוח הפרטי יכולים להיות חופפים, כך שמבוטחים שברשותם ביטוח כפול, צריכים לבדוק היטב, האם הם לא משלמים פעמיים על אותו השירות.

יש לציין, כי קופות החולים יכולות לשנות את התנאים של הביטוח המשלים בכל עת, כמו גם לגרוע את השירותים הרפואיים המוצעים או לעלות את מחיר הפוליסה. חברות הביטוח, לעומת זאת, מחויבות לחוזה שנחתם עם המבוטח ולא ישנו את התנאים במשך כל תקופת הביטוח שנקבעה.

יתרון נוסף של חברות הביטוח, הוא קביעת מחיר הפרמיה לפי מצבו הבריאותי של אדם ספציפי. כלומר, במידה ואדם הוא בריא, התשלום של הביטוח שלו יהיה נמוך יותר מאדם מבוגר שחולה במחלות כרוניות. בקופות החולים, המחיר של ביטוחים משלימים הוא אחיד לכולם.

ביטוח בריאות פרטי משלים שב"ן

ביטוח שב"ן (שירותי בריאות נוספים) נעשה באמצעות קופות החולים ומאפשר למבוטחים לקבל מגוון של שירותים רפואיים נוספים, שלא נכללים בסל הבריאות. בין השאר, הביטוח כולל ניתוחים פרטיים, השתלות, ליווי בתהליך ההיריון, ייעוץ רפואי בנושאים שונים ועוד.

יש לציין, כי קופות החולים נוהגות לשנות את השירותים המוענקים באמצעות השב"ן, כך שמבוטחים המעוניינים בביטוח זה צריכים לבדוק היטב מהם הכיסויים שנכללים בפוליסה, והאם נעשו שינויים לעומת ביטוחי שב"ן בשנים קודמות.

מכיוון שניתן לעשות ביטוח רפואי פרטי גם בחברות הביטוח הגדולות ולאו דווקא בקופות החולים, מומלץ למבוטחים הפוטנציאליים לעשות השוואה בין שתי האופציות ולבחור באפשרות המשתלמת והמתאימה ביותר מבחינתה כיסויים והמחיר של הביטוח.

המומחים שלנו יתאימו לך את הביטוח המקיף והזול ביותר בשוק, כל זאת ללא עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נחזור אליך במהירות האפשרית.