ביטוח חיים

מבין שלל הביטוחים העומדים היום לבחירתו של כל אדם, הן באופן פרטי והן דרך מקום העבודה, ביטוח חיים הוא אחד החשובים והמהותיים ביותר.

ביטוח חיים מבטיח כיסוי לא רק לנו, אלא גם לשארינו ולמרות שנושא המוות הוא רחוק מאיתנו, ורצוי שיהיה, עדיין חשוב להיערך באופן מושכל וחכם, שיבטיח לנו שקט נפשי, לנו ולבני המשפחה.

ביטוח חיים פרטי

אחד הרכיבים בפוליסת ביטוח בריאות הוא ביטוח חיים. אם הוא קיים בפוליסת ביטוח הבריאות שמספק מקום העבודה, אין ממש צורך ברכישת ביטוח חיים פרטי, אלא אם כן הסעיפים המרכיבים את הרכיב הזה אינם מספקים אתם מעוניינים להרחיב אותם עוד יותר, או במקרה שאינכם שכירים.

כל המהות של ביטוח חיים, פרטי או במסגרת העבודה, היא ההסכם שקיים בין המבוטח לבין חברת הביטוח, שבמקרה והמבוטח נפטר, יהיו זכאים בני משפחתו לקבל סכום כספי שיאשר להם להמשיך ולהתקיים בכבוד. סכום כספי זה יכול להיות משולם באופן חד פעמי או באמצעות קצבה חודשית.

את כספי החסכון משלם המבוטח באמצעות תשלום חדשי לחברת הביטוח.

אפשרות נוספת היא רכישת כמה פוליסות ביטוח, למשל רכישת ביטוח חיים פרטי, זאת בנוסף לביטוח מנהלים הניתן במקום העבודה, גם אם הוא מכיל בתוכו את רכיב ביטוח החיים. הסיבה לשיקול זה הוא שבמקרים של מוות או נכות, יקבל המבוטח, או בני משפחתו, כספים ממספר פוליסות כך שהסכום יהיה גבוה יותר.

ביטוח חיים ריסק

חשוב להבין כי ביטוח חיים מספק כיסוי ביטוחי לא רק במקרים של מות המבוטח אלא גם במצבים בהם הוא איבד את היכולת לעבוד ולהתפרנס, למשל בעקבות תאונת עבודה, מחלה קשה וכדומה. מסיבה זו מכונה ביטוח חיים גם ריסק, מאחר והוא מכסה סוגים שונים של סיכונים (סיכון= ריסק באנגלית).

יחד עם זאת חשוב להבין במדויק את תנאי הפוליסה מאחר וחלק מחברות הביטוח מספקות כיסוי ביטוחי ריסק אך ורק למקרי מוות. במקרים כאלו, אם לא נפטר המבוטח לפני שהגיע לגיל פרישה, לא יהיה זכאי לכל פיצוי כספי כל שהוא, מאחר והיחס למרכיב זה אינו כמו של תוכנית חסכון הניתנת למבוטח או למשפחתו, אלא רק במקרים של פטירה מוקדמת.

תנאי הביטוח, ובפרט לרוכשים אותו באופן פרטי, אינם אחידים. הם מחושבים לפי פרמטרים שונים, ביניהם גיל המבוטח, עברו הרפואי, גובה ההכנסה שלו, רמת החיים שלו ועוד.

ביטוח חיים ריזיקו

כמו בריסק, מרכיב זה בביטוח כולל מצבים מסכנים, כמו אונה או מחלה. הוא מצוי בביטוחים שונים כמו בביטוח מנהלים או קרן פנסיה וכמובן שבביטוחי חיים פרטיים.

לידיעתכם, חברת הביטוח לא יכלה לבטל את ביטוח החיים באופן חד צדדי. משמעות הדבר היא כי גם אם חלה הרעה במצבו של המבוטח, כלומר חלה או אינו יכול לעבוד יותר, הוא עדיין ימשיך להיות מגון על ידי הפוליסה שרכש.

האם כדאי לערוך ביטוח חיים

אין באפשרותנו לחזות את הנולד אולם בידינו לתכנן את העתיד. לעתים מצבים ומונחים כמו זקנה, מחלה או חלילה מוות נראים רחוקים ומופרכים כל עוד אנו צעירים ובריאים אולם הזמן אינו קופא על שמריו ובסופו של דבר חשוב מאד שעתידנו יהיה מובטח כך שנוכל לקיים את עצמנו כלכלית ומבלי להיות לנטל על אדם או על החברה.

הביטוח מאפשר חיים בראש שקט ובידיעה שאם חלילה משהו יקרה, גם הגרוע מכל, כמו מוות, יהיה ביכולתנו לספק מענה כלכלי גם לנותרים מאחור.

ישנם יתרונות רבים לביטוח חיים, גם אם דמי הניהול של פוליסה זו הם יקרים יותר מביטוחים אחרים, בעיקר בשל העובדה שמדובר בחוזה מחייב שאינו ניתן לביטול על ידי חברת הביטוח, למעט במקרים בהם לא שילם המבוטח את דמי הפרמיה החודשית.

ביטוח חיים ריסק מחשבון

כאמור, עלויות פרמיית ביטוח חיים ריסק אינן זהות וקיים שוני ביניהן הנובע מפרמטרים שונים שמחושבים בעת הרכישה.

כדי להבין טוב יותר את דמי הניהול ודמי התשלום החודשי שיהיה עליכם, כמבוטחים, לשלם, תוכלו להיעזר במחשבון ביטוח חיים ריסק המצוי באתרי חברות הביטוח השונות. המחשבונים אינם זהים ומושתתים,כל אחד, על מדיניות חברת הביטוח הרלוונטית.

פורטל צוק ביטוח הוקם במטרה לסייע באיתור חברות ביטוח שיש להם את ההצעות המשתלמות ביותר ועם דמי הניהול הנמוכים ביותר. באופן זה, במקום שאתם תתחילו לחפש מחשבון ביטוח חיים ריסק של אתר כזה או אחר, תוכלו בהליך קל ופשוט לקבל את כל הנתונים, כמו עלויות, מרכיבי החסכון, תנאים בפוליסה וכדומה, במקום אחד מרוכז, שמאפשר לכם גם להבין טוב יותר את מרכיבי הפוליסה וגם לבצע השוואת מחירים בין ההצעות השונות.

מדובר בהליך יעיל שחוסך לכם זמן רב וכסף רב ומאפשר לכם לבצע את הבחירה באופן מושכל והנכון לכם ביותר.

ביטוח חיים ריסק פרמיה

הכוונה היא לתשלום שמשלם המבוטח לחברת הביטוח. הפרמיה של ביטוח חיים ריסק אינה אחידה וברוב חברות הביטוח היא משתה מדי שנה,בהתאם לגיל המבוטח. רוב הפרמיות משולמות עד גיל שמונים, שזוהי בעצם תום תקופת הביטוח.

תשלום פרמיה ובכלל, רכישת ביטוח חיים ריסק, מתאפשר בין הגילאים עשרים ועד שבעים וחמש.

חברות הביטוח רשאיות לקבוע את מחיר הפרמיה, כמו גם את תנאי הפוליסה לפי מדיניותן, זאת בנוסף לפרמטרים הקבועים כמו גיל ומין המבוטח, איזה סכום הוא מעוניין לקבל וכדומה. מסיבה זו חשוב מאד לקבל כמה שיור הצעות מחיר, מאחר וקיימים פערים משמעותיים בין חברות הביטוח, הן בעלויות הפרמיה הן בתנאי הפוליסה עצמה.

אם ברצונכם לרכוש ביטוח חיים ריסק באופן פרטי, או אפילו להבין את המשמעות של המרכיב הזה בביטוח הניתן לכם במקום העבודה, זה הזמן לבצע סקירה מקיפה וקפדנית של ההצעות השונות. ככל שהסקירה תהיה מעמיקה יותר, כך גם עתידכם, לפחות באספקט הכלכלי, יהיה ברור ובטוח יותר.

זהו הליך מייגע שדורש זמן רב המוקדש לחיפושים ולהבנת כל השורות הקטנות המצויות בכל פוליסה.

רוצים ביטוח? תוכלו לקצר הליכים ולהפוך אותם ליעילים ומסודרים. כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל באופן מרוכז ומסודר את ההצעות הטובות ביותר, שתוכלו להשוות ביניהן לפני שתחליטו על פוליסת הביטוח הרצויה לכם.