ביטוח חיים לחיילים בשירות סדיר

ביטוח חיים לחיילים בשירות סדיר

אף אדם אינו יכול לנבא את העתיד ולצפות מראש סיטואציות מצערות של תאונות קשות, מחלות שמתפרצות בפתאומיות או אסונות טבע, אשר יכולים לפגוע בו פיזית ואף להביא למוות במקרים קיצוניים. אוכלוסיות מסוימות, כמו חיילים בשירות סדיר, אף חשופים לסכנות של פציעות בזמן לחימה ואירועים נוספים שקשורים לשימוש בנשק.

לעיתים קרובות, ובעיקר כאשר מדובר על אנשים צעירים שנפטרים בטרם עת, מעבר לכאב הנפשי שעוברים יתר חברי המשפחה, ישנן גם השפעות כלכליות מרחיקות לכת. לדוגמא, משפחה צעירה שבה הולך לעולמו המפרנס העיקרי, יכולה למצוא את עצמה מתקשה לשלם חובות שהצטברו עם הזמן, לממן את חיי היומיום מבחינת טיפול בילדים קטנים, לשמור על שגרה שאליה התרגלו בני המשפחה ועוד.

כדי למנוע מהמשפחה הקרובה את הקשיים הפיננסיים במקרה של מוות, כל אדם יכול לעשות ביטוח חיים שיבטיח פיצויים שיועברו לקרוביו לאחר פטירתו. חלקם של המבוטחים בישראל מסתפקים בביטוח של המוצרים הפנסיוניים, כמו קרן הפנסיה המקיפה, אשר כוללת כבר מרכיב של פיצויים לאלמנה ושאירים ואילו החלק האחר פונה גם לחברות ביטוח פרטיות. במקרה של ביטוח חיים בצבא, צה"ל הוא זה שאחראי על הכיסוי של החיילים המשרתים.

ביטוח חיים לחיילים בשירות סדיר

כאשר אנו מדברים על משרתים במסגרת שירות חובה בצה"ל, הרי שישנה אף חשיבות גדולה יותר לביטוח חיים מאדם רגיל וזאת כמובן בגלל הסיכונים הנוספים שקיימים ביומיום. מצד שני, הצבא הוא זה שאחראי על אספקת כל הצרכים של החיילים והדבר כולל גם טיפולים רפואיים וביטוחים מכל הסוגים.

אגף כוח אדם בצה"ל הוא זה שקובע את הסכומים של פיצוי פוטנציאלי במידה ומתרחש מקרה של מוות חייל בשירות סדיר, כאשר הדבר נעשה בהתייעצות עם היועץ הכספי של הרמטכ"ל. הפרמיה עבור ביטוח חיים חיילים תיגבה משכרו החודשי של המשרת וסכום זה ייקבע גם הוא על ידי אגף כוח אדם והיועץ הכספי. במידה והחייל לא מקבל משכורת באופן זמני מסיבה כלשהי, הביטוח יהיה בתוקף והפרמיה תיגבה לאחר חידוש העברת השכר.

ביטוח חיים צה"ל – מאפיינים נוספים

כאשר נפטר חייל בתקופת השירות הסדיר שלו, הרי שיופעל ביטוח החיים שבמסגרתו הוא היה מבוטח והשאירים שלו יהיו זכאים לפיצוי שמוגדר בפוליסה. מנהל התשלומים של צה"ל הוא זה שיהיה אחראי על העברת הכסף לשאירים, כאשר הרשות המוסמכת היא זאת שתיקבע כיצד יועבר הכסף. בכל מקרה, העברת הפיצויים תתבצע לרוב לא מאוחר יותר משישים יום לאחר התרחשות האירוע הביטוחי.

יש לציין, כי כל חייל יהיה רשאי לפנות לרשויות הצבא בבקשה לחלק את כספי הפיצויים לשאירים על פי ההעדפות שלו. במידה והוא לא השאיר הוראות ספציפיות, כספי הפיצויים יועברו לאשתו במידה והוא נשוי, לילדיו במקרה והוא גרוש ולהוריו במידה והוא רווק. אם לא קיימים למבוטח שאירים כלל, הרי שהזכות לקבלת פיצויים תישמר למשך שבע שנים ולאחר מכן תפקע הזכאות לביטוח.

כמות חברות וסוכנויות הביטוח בישראל גדלה כל הזמן והן מציעות פוליסות ביטוח מגוונות מאד מסוגים שונים. אדם שאינו עוסק בתחום הביטוח יכול בקלות לאבד את הידיים והרגליים ולשלם בסופו של דבר סכומים מיותרים לחלוטין (או גם לעשות כפל ביטוח). הדרך הטובה ביותר להימנע מהמצב הזה, היא ביצוע סקר שוק יסודי בטרם ההחלטה ופנייה לאנשי מקצוע במטרה לאתר את האפשרות המתאימה בצורה אופטימאלית.

למידע נוסף על פוליסות ביטוח חיים

השוואת מחירים לביטוח חיים

ביטוח חיים למשכנתא

הטבות מס עבור הפקדות לביטוח חיים

אנו בפורטל צוק ביטוח, שמנו לנו למטרה לקשר בין המבוטחים הפוטנציאליים לבין החברות שמציעות את הפוליסות המשתלמות ביותר בשוק. במידה ואתה מתכוון לחדש או לעשות ביטוח חיים בזמן הקרוב, נוכל לסייע לך ולהפנות אותך למומחים בתחום. לשם כך, כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך בעמוד זה ואנו ניצור אתך קשר במהירות האפשרית.