ביטוח חיים קבוצתי

אף אדם אינו יודע מה צופן לו העתיד ולא יכול לקבל חסינות מפני תאונות קשות או מחלות שמתפרצות באופן פתאומי ויכולות להוביל לעתים למוות. במקרה שמדובר על מפרנס עיקרי במשפחה שנפטר, הכאב הנפשי יכול להיות מלווה גם בתקופה של בעיות פיננסיות משמעותיות, וזאת במיוחד כאשר ישנם ילדים קטנים, תשלומי משכנתא ועוד.

כדי להימנע ממצבים כאלו, אנשים רבים בישראל אינם מסתפקים עוד בביטוחי החיים שקיימים במסגרת החיסכון הפנסיוני מסוגים שונים, אלא בוחרים לעשות פוליסות פרטיות בחברות הביטוח – כל זאת, על מנת להבטיח כי המשפחה לא תתמוטט כלכלית במקרה של מוות המבוטח.

מאפייני ביטוח חיים קבוצתי

מעבר לפנייה של מבוטח יחיד אל חברת הביטוח במטרה לעשות פוליסה אישית, גופי ביטוח רבים מציעים גם ביטוח חיים קולקטיבי לעובדים בחברות גדולות וחברי מועדונים מסוימים. התנאי לפוליסה הקולקטיבית הוא בדרך כלל שמספר המבוטחים יהיה מעל חמישים ואילו ההסכם עצמו נחתם על ידי המעסיק, תאגיד או חברה מנהלת של קופות גמל (עד לאחרונה, ביטוח חיים קבוצתי בקופות גמל היה נפוץ למדי). לחברי הקבוצה קיימת אפשרות להוסיף גם ביטוחים נוספים, כגון כיסוי במקרה של תאונות, מחלות או נכות.

הפרמיה של ביטוח חיים קבוצתי מושפעת בין השאר ממספר חברי הקולקטיב, הגיל הממוצע שלהם, וותק הביטוח, העיסוק העיקרי שלהם ועוד. התשלום לחברת הביטוח יכול להתבצע על ידי העובדים באמצעות המעסיק, באופן משותף על ידי העובדים והמעסיק או כצ'ופר מהמעסיק בלבד. בכל אופן, עלויות הפרמיה הן לרוב נמוכות יותר מאשר בפוליסת הביטוח הפרטי.

במידה ואתה מעוניין להשוות בין אופציות משתלמות של פוליסת ביטוח חיים קבוצתי,

השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר והנציגים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.