ביטוח פנסיה למטפלת

ביטוח פנסיה למטפלת

מדינת ישראל נחשבת למובילה במערב מבחינת שעות העבודה לשבוע ואנשים רבים נמצאים מחוץ לבית ברוב שעות היום לצורך פרנסה ומימון ההוצאות השוטפות שלהם.

אם אנו מדברים על הורים צעירים, הרי שהסיטואציה הזו גורמת להם פעמים רבות לחפש פתרונות עבור הילדים הקטנים שלהם – לשלם עבור צהרוניות, לשכור מטפלות ולרשום את הילדים לחוגים מסוגים שונים.

כאשר נשכרים שירותיהם של מטפלים, בין אם מדובר על תקופה ממושכת או קצרה יותר, ההורים בדרך כלל אינם מעסיקים את עצמם בזכויות העובדים מעבר למשכורת השעתית שאותה הם מעבירים למטפלת. אולם, החל משנת 2008, כאשר חוקק חוק פנסיה חובה על ידי המדינה, כל מעסיק מחויב לשלם למטפלת שלו הפרשות לפנסיה בהתאם לקבוע בחוק. מעסיקים אשר לא יבצעו זאת, יכולים לחשוף את עצמם לתביעות נזיקין של מאות אלפי שקלים ואף קנסות מצד הרשויות.

תשלום ביטוח פנסיה למטפלת

חובת תשלום הפרשות הפנסיה לזכות המטפלת חלה לאחר שישה חודשים של העסקה במקרה שאין לעובדת קרן פנסיה. במידה ויש ביטוח פנסיה פעיל, הרי שההפרשות תתבצענה החל מהחודש הרביעי של עבודה ובצורה רטרואקטיבית על החודשים הקודמים. מבחינת אחוזי ההפרשות, הרי ש-6% יופרשו ממשכורתה של העובדת, 6% יופרשו מהמעסיק ו-6% נוספים ילכו לכספי הפיצויים וייצאו גם הם מכיסו של המעסיק של המטפלת.

הביטוח הפנסיוני יועבר לקופה שאותה בוחרת המטפלת, אך אם אין לה העדפה, הרי שיש ביכולתו של המעסיק להפריש את התשלומים לביטוח פנסיה על פי בחירתו. ההפרשה לפנסיה מתחילה החל מגיל 20 עבור נשים ומגיל 21 עבור גברים מטפלים ואילו כספי הפיצויים יועברו לרשות העובדת במקרה של פיטורים מהעבודה.

שירות ביטוח פנסיה לעובדי משק בית מטעם חברות הביטוח

חברות ביטוח רבות החלו להציע שירות מהיר ויעיל של תשלומי פנסיה עבור מטפלות לילדים ועובדי משק בית שזכאים להעברות כספיות עבור גיל פרישה. זאת בעיקר כדי לתת מענה עבור מעסיקים שאינם בקיאים בתחום הפנסיוני ואינם רוצים או יכולים להתעסק בסוגיות הביורוקרטיות השונות. השירות נעשה לרוב בצורה מקוונת דרך אתרי האינטרנט של חברות הביטוח ואינו כולל גביית עמלות או דמי טיפול מסוימים מעבר להפרשות שמועברות לעובד.

בין היתרונות של שיטה זו של הפרשות פנסיוניים ניתן לציין את החיסכון של זמן שנחסך למעסיק, נוחות שימוש שמאפשרת לקבל תזכורות לגבי העברות כספיות שלא בוצעו, תשלומים אוטומטיים מהחשבון האישי לאחר מילוי פרטים נדרשים, צירוף רשימות עובדים בצורה פשוטה ועוד. קיימת אופציה גם להעברות חד פעמיות של תשלומים פנסיוניים לכלל העובדים.

לצורך ההצטרפות לשירות אין צורך במסמכים מיוחדים פרט לתעודות הזהות של המעסיקים והעובדים. בנוסף, ניתן לצפות בכל עת בהפקדות היסטוריות, לעקוב אחרי העברות הכספים, לעדכן את המשכורת ולהפיק מסמכים חיוניים כגון טופס 161.

במידה ואתה מעוניין לעשות פוליסת ביטוח למטרה מסוימת, ביכולתנו לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע ללא כל עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים לחזור אליך טלפונית בהקדם האפשרי.