ביטוח פנסיה לעצמאים

ביטוח פנסיה לעצמאים

בניגוד לעובדים שכירים, עצמאים מוצאים את עצמם במקרים רבים ללא תכניות פנסיה קבועות, מה שמעמיד אותם בבעיה בעת היציאה לגמלאות או גם תאונות ומחלות שפוגמות בכושר העבודה שלהם. כדי לתמרץ את העצמאים לחסוך לפנסיה, המדינה החלה להעניק הטבות מס לעובדים אלו, אך העובד העצמאי, כמובן, נאלץ להפריש את כל הסכומים בכוחות עצמו (בניגוד לשכירים).

ישנה חשיבות גדולה מאד לתכניות ביטוח פנסיה לעצמאים, וזאת מפני שעובדים אלו, בניגוד לשכירים, אינם מקבלים הגנה סוציאלית מהמעסיק. מומלץ מאד לברר על תכניות פנסיוניות שכוללות ביטוחים, היכולים למנוע עוגמת נפש גדולה בהמשך.

ביטוח פנסיה לעצמאים

ביטוח תגמולים לעצמאים הוא למעשה מקביל לתכנית ביטוח מנהלים של עובדים שכירים. היתרון שלו הוא, כי בנוסף להפרשות לפנסיה, קיים גם כיסוי של העובד העצמאי מפני אירועים של מוות או אובדן כושר עבודה כתוצאה מנכות.

במסגרת הביטוח, העובד העצמאי מפריש מידי חודש כספים לצורך החיסכון הפנסיוני, וזאת בניגוד לעובדים שכירים, שם התשלומים מתבצעים על ידי המעביד והעובד בו זמנית. כאשר מגיע העובד לפנסיה, או שמא קורה מצב של אובדן כושר עבודה, משולמת לו קצבה בהתאם לסכום שנצבר בחשבון שמתנהל בקופה. בנוסף לכך, ישנם תשלומים של דמי ניהול לחברת הביטוח שנגבים מידי חודש.

היתרונות של ביטוח פנסיה לעובד עצמאי

כאשר מדובר על ביטוח פנסיה לעצמאים, ישנה גמישות גדולה בהקצאת הסכומים לצורך כיסוי מקרים של מוות ואובדן כושר עבודה, כל זאת בהתאם להעדפות האישיות של המבוטח. בנוסף לכך, ובניגוד למכשירים פנסיוניים אחרים, חוזה מול חברת הביטוח מחייב אותה לכל אורך התקופה ואין אפשרות לבצע שינויים בהסכם.

התכניות של תגמולים לעצמאים מאפשרת הפרשה עד ל-16% של ההכנסות החודשיות לפנסיה, כאשר מעבר לסכום זה, לא קיימת כבר הטבת מס. העובד העצמאי יכול לבחור בעצמו את האחוזים שמופרשים לצורך ביטוח מפני מקרים של מוות ונכות.

אנו מציעים לך השוואה בין האפשרויות הזולות והמקיפות ביותר של ביטוח פנסיה לעצמאים. תוכל לקבל ייעוץ מהמומחים המובילים בתחום ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטיך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.