ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

כל הורה לילדים, בכל גיל, חרד לשלומם, לבריאותם ולאושרם. רוב ההורים גם מודעים לקיומו של ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, אולם מעטים מכירים את תנאי הפוליסה, מה היא כוללת והאם היא מכס גם פגיעות שהתרחשו מחוץ לכותלי בית הספר.

תמצאו מידע חשוב על ביטוח תאונות אישיות לתלמידי בית ספר ומה צריך לעשות במקרה והילד, חלילה, נפגע.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידי בית ספר

תלמידים שחל עליהם חוק חינוך חובה, כמו גם ילדים בגני ילדים, מעונות ופעוטונים שמופעלים על ידי ארגונים ורשויות מקומיות, מבוטחים, ללא יוצא מן הכלל, בביטוח תאונות אישיות לתלמידים.זהו ביטוח חובה שפעיל עשרים וארבע שעות ביממה. כלומר, גם אם התאונה או הפגיעה התרחשו מחוץ לשטח בית הספר ומחוץ לשעות הלימודים, עדין יהיה לתלמיד כיסוי ביטוחי מלא והוא יוכל לתבוע את חברת הביטוח.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים משרד החינוך

הפוליסה מכסה כמעט את כל סוגי התאונות, למשל פציעה במגרש המשחקים שאינו בשטח בית הספר, פציעה במהלך טיול בית ספרי, נפילה ליד הבית וכדומה.

למרבה הצער הורים רבים אינם מודעים למרכיבי ביטוח תאונות אישיות משרד החינוך ולא תמיד תובעים את המגיע להם על פי חוק, או מתמהמהים עד שחלה התיישנות על פוליסת הביטוח והם מפסידים את זכותם לפיצויים.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים התיישנות

שלוש שנים לאחר שמלאו לתלמיד שמונה עשרה שנים, חלה התיישנות על פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

המשמעות היא שאם לא תבעתם את המגיע לכם וגיליתם באיחוד שבאפשרותכם לתבוע פיצויים, לא תוכלו לעשות זאת אם התביעה הוגשה באיחור.

ביטוח תאונות אישיות לילדים

פוליסת הביטוח מכסה כל תאונה למעט תאונות דרכים, פגיעה מפעול איבה או ממלחמה, או מחלה שאינה נובעת מתאונה.

זהו ביטוח חובה של משרד החינוך והוא משולם על ידי ההורים במסגרת אגרות החינוך, מדי שנה, בתחילת שנת הלימודים. כך שחשוב להבין היטב את משמעו הכיסויים הביטוחיים ולתבוע את כל הזכויות המגיעות לכם ולילדכם במקרה של פגיעה.

הביטוח מאפשר מתן פיצוי קבוע במקרה של מוות או של נכות לצמיתות, עבור נכות זמנית, הכולל פיצוי עבור כל יום אשפוז או ריתוק התלמיד לבית, החזר הוצאות רפואיות וכדומה.

ביטוח תאונות אישיות בגני ילדים

כל עוד ילדכם מצוי במסגרת גנים של הרשויות המקומיות או מוסדות וארגונים מוכרים, למשל נעמת, ויצ"ו וכיוצ"ב, הם יהיו מבוטחים בביטוח תאונות אישיות בגני ילדים על פי הוראות משרד החינוך. הכיסויים הביטוחיים הם אותם הכיסויים שזכאי להם תלמיד בבית הספר.

חשוב לציין כי הביטוח כולל כיסוי ופיצוי גם במקרים של תאונות בלתי שגרתיות, למשל אונס, תקיפה, טביעה וכדומה.

במקרים של תאונות אישיות לילדי גן או תלמידי בית ספר, לא חלה על הנפגע- התלמיד- כל חובת הוכחה של אחריות או אשמת גורם כלשהוא לתאונה, אלא רק להוכיח כי בעקבות הפגיעה נגרם נזק בגוף.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים צלקות

בכל הנוגע לצלקות הנותרות על גופו או פניו של תלמיד לאחר תאונה, קיימים חילוקי דעות בין חברות הביטוח לבין התובעים.

צלקות הנותרות על התלמיד יכולות לגרום לנכות רגשית, נפשית ולאו דווקא גופנית, הפוגעת בתפקודו של הילד.

מצד אחד טוענות חלק מחברות הביטוח כי אם התפקוד לא נפגע, לא ניתן להגדיר צלקת כנכות. מצד שני, מאחר ומדובר בילדים צעירים, צלקת עלולה לגרום לנכות רגשית.

קיימים מספר פסקי דין בנושא, בהם נקבע יש לפצות את התלמיד בשל צלקת שנותרה עקב פציעה, ומנגד קיימים פסקי דין בהם נמצא כי לא נגרמה נכות פסיכיאטרית לילד, כך שהדעות הן חלוקות גם בקרב השופטים ויש לבחון כל מקרה לגופו.

חשוב מאד לקבל עותק של פוליסת ביטוח תאונות אישות לתלמידים בתחילת השנה. במקרה של פגיעה או פציעה יש לדווח על המקרה מיידית להנהלת בית הספר ולהודיע על המקרה לחברת הביטוח.

רצוי שהתהליך ינוהל בליווי וסיוע של גורם מקצועי מומחה, במיוחד אם עלולות להתגלע מחלוקות עם חברת הביטוח.

לפרטים, מידע נוסף, סיוע וליווי מקצועי, מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגי ביטוח ישמחו לשוב אליכם עם מענה מהיר.