כפל ביטוח אובדן כושר עבודה

כפל ביטוח אובדן כושר עבודה

במהלך חייו של אדם, יכולים לקרות לעתים תאונות אשר פוגעות ביכולת שלו לתפקד ביומיום ואף גורמות לו לאבד את כושר העבודה המלא שלו טרם התאונה. במידה ומקרה כזה אכן מתרחש, ישנה כמובן השפעה גדולה על המצב הפיזי והכלכלי של הנפגע ומשפחתו, ומעבר לזה, גם נזק נפשי ופסיכולוגי. בדיוק לשם כך קיימים הביטוחים השונים של אובדן כושר עבודה, אשר באים לתת מענה לסיטואציות הקשות הללו ולכסות את ההוצאות הכספיות של המבוטח.

אובדן כושר עבודה – כפל ביטוחים

כאשר ישנה פגיעה בכושר עבודה של מבוטח ספציפי, יש לעשות הפרדה בין שני מצבים שונים – אובדן כושר עבודה מלא ואובדן כושר עבודה חלקי. אובדן כושר עבודה מלא מוגדר כחוסר יכולת לתפקד ברמה של מעל 75% ואילו אובדן חלקי מתייחס לאובדן תפקוד של 24%-74%, אשר גורם לירידה משמעותית בהכנסות המבוטח. יש לציין, כי חברות הביטוח אינן ששות לשלם את הקצבאות בכל פעם שמוגשת תביעה, אלא לרוב מנסות להוכיח כי יכולת ההשתכרות לא נפגעה באופן משמעותי ולחסוך בכך כסף.

במידה והמבוטח מוכיח בסופו של דבר, בעזרת מסמכים רפואיים, שיש לו אובדן כושר עבודה חלקי, הרי שחברת הביטוח מחויבת לשלם את החלק היחסי של הקצבה בהתאם לאחוזים שנקבעו על ידי הרופאים. אם אובדן כושר העבודה הוא מלא, הרי שהמבוטח יקבל קצבה בגובה של 75% ממשכורתו האחרונה.

חשוב מאד לזכור, כי לא קיים ביטוח אובדן כושר עבודה כפול בישראל, וזאת בניגוד לביטוח חיים או ביטוח סיעודי. לפיכך, גם אם אדם מבוטח בעשר חברות ביטוח שונות על אובדן כושר עבודה, הוא לא יקבל יותר מ-75%. כל מבוטח צריך לשים לב לעניין זה ולנהל את הביטוחים שלו בהתאם – אין שום סיבה לשלם כסף עבור פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה מיותרות.

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לקשר בין מבוטחים פוטנציאליים לבין חברות וסוכנויות ביטוח, אשר מציעות פוליסות אטרקטיביות במיוחד. במידה ויש לך שאלות נוספות בנושא כפל ביטוח אובדן כושר עבודה, נשמח להפנות אותך למומחים בתחום בלי שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר במהירות האפשרית.