ביטוח משכנתא לחולים

ביטוח משכנתא לחולים

כל אדם המבקש לקחת משכנתא בישראל, מחויב, על ידי הבנק ממנו הוא מבקש לקבל משכנתא, לרכוש ביטוח משכנתא. ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח מבנה, אשר מבטיח שהבית ישמור על ערכו לאחר נזקים למבנה על ידי שיטפון, רעידת אדמה, אש ועוד, וביטוח חיים למשכנתא, אשר מבטיח שהתשלום לבנק למשכנתאות ימשיך במקרה ולוקח המשכנתא ימות בטרם שילם את חובו במלואו.

הצהרת בריאות לביטוח משכנתא

כאשר מבקש המשכנתא פונה לחברת הביטוח לשם רכישת ביטוח משכנתא, עליו לחתום על הצהרת בריאות ולמסור מידע רפואי מלא ומהימן לחברת הביטוח. חברות הביטוח עובדות לפי חישוב סיכון יבש ולכן, מבקשי ביטוח משכנתא אשר חולים במחלות קשות, אינם יכולים לקבל ביטוח חיים למשכנתא וכיוצא בזאת, מסורבים לרכישת ביטוח משכנתא ומכאן, אינם יכולים לקבל משכנתא ולרכוש בית.

ביטוח משכנתא לחולים

בכל זאת ולמרות זאת, חולים כרוניים יכולים לרכוש ביטוח משכנתא בישראל ולקבל משכנתא מהבנק. חברות ביטוח שונות מציעות ביטוח חיים למשכנתא בתנאים מיוחדים, המתאימים למצבם של מסורבי הביטוח בשל סיבות בריאותיות. הביטוח המיוחד, מוצע לכל אדם מגיל 20 ועד לגיל 60, ללא התניה של מצב רפואי. ביטוח המשכנתא לחולים שונה בשני פרמטרים מרכזיים מביטוח משכנתא רגיל:

המחיר – עלותו של ביטוח משכנתא לחולים הוא גבוה יותר מעלותו של ביטוח משכנתא רגיל, שכן הסיכון אותו לוקחת חברת הביטוח הוא גדול יותר.

הכיסוי – ביטוח משכנתא לחולים מכסה מקרים של מוות ממחלות רק לאחר שלוש שנים, למעט מקרים של תאונות. מה זה אומר? שבשלוש השנים הראשונות הביטוח אינו מעניק כיסוי במקרים של פטירה כתוצאה ממחלה, אלא רק במקרים של תאונות שאינן קשורות במחלה (למשל תאונת דרכים).

למי מתאים ביטוח משכנתא לחולים

אז כמובן שלא מדובר בכל אדם שחלה אי פעם בשפעת או שכב במיטה עם חום. הביטוח מיועד לחולים כרוניים ולמחלות קשות, אשר אינן מעוניינים למלא הצהרת בריאות ולחשוף מידע על מצבם הרפואי, כמו למשל: חולי סרטן, חולי איידס, חולי לב, חולים שעברו אירועים מוחיים, חולי אפילפסיה, חולי מחלות ריאה, חולי סיסטיק פיברוזיס, חולי טרשת נפוצה, חולי הפטיטיס, מטופלים שעברו השתלות לב, כליות או כבד וכן מטופלים בדיאליזה.

במידה ותסכימו למלא הצהרת בריאות ולמסור מידע אודות מצבכם הרפואי לחברת הביטוח, תוכלו לרכוש ביטוח משכנתא רגיל בתנאים קצת שונים. ביטוח זה מיועד לחולים במחלות סכרת, לחץ דם, דלקות פרקים, צהבת, אסטמה, אפילפסיה, כולסטרול, פסוריאזיס, נכים ועוד.