מה מכסה ביטוח משכנתא?

לקנות דירה זהו צעד גדול מאוד, מבחינה כלכלית, כמעט לכל אדם בישראל. זוהי הוצאה גדולה מאוד ורובנו, נאלצים לקחת משכנתא ארוכת שנים, כדי להיות מסוגלים לרכוש דירה. מכיוון שמדובר בעסקה גדולה מאוד, לכל אדם פרטי, רבים בוחרים לבטח את המשכנתא שלקחו על עצמם. אבל מה זה בעצם אומר ביטוח משכנתא? מה כולל ביטוח משכנתא? ואיפה רוכשים ביטוח שכזה? כל התשובות במאמר הבא.

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שכולל בעצם שני ביטוחים שנועדו להבטיח שני דברים: הראשון, המשך תשלום המשכנתא במקרה של פטירת החייב והשני, החזרת הערך המקורי של הבית, במקרים של נזק למבנה. כלומר, מדובר בשילוב של ביטוח מבנה ושל ביטוח חיים.

יש לציין ולשים דגש על כך שביטוחי החחים והמבנה, במסגרת ביטוח משכנתא, הם אינם "שלמים" ולכן נעמוד על מה בדיוק מכסים שני ביטוחים אלה במסגרת רכישת ביטוח משכנתא.

מה מכסה ביטוח משכנתא

נתחיל קודם בביטוח החיים. ביטוח חיים במסגרת ביטוח משכנתא, מבטיח תשלום יתרת המשכנתא לבנקים כלומר, אין מדובר בביטוח חיים שמבטיח פיצויים לשאריו של הנפטר ואין מדובר בביטוח חיים שמבטיח המשך תשלום המשכנתא במקרים של מחלה קשה, חוסר תעסוקה או אובדן כושר העבודה. חברת הביטוח תהיה אחראית לתשלום המשכנתא במקרה שבו החייב נפטר בלבד.

ביטוח המבנה, גם הוא מוגבל במסגרת ביטוח המשכנתא ונועד לכסות נזקים שנגרמו למבנה עצמו, עליו נלקחה המשכנתא. כלומר נזקים שנגרמו מתופעות טבע (רעידות אדמה, שיטפונות) ומנזקי מזג האוויר. כלומר, נזקים שיגרמו לתכולת המבנה, לא יכללו כנזקים שמכוסים במסגרת ביטוח המבנה.

איך דואגים לכיסוי מלא?

רוצים לרכוש ביטוח משכנתא שדאג לכיסוי מלא, גם למקרים אותם הזכרנו לעיל? תוכלו לרכוש דרך חברות הביטוח השונות הרחבות ותוספות לביטוח המשכנתא, שיבטיחו כיסוי נרחב למגוון מקרים כמו למשל: אובדן כושר העבודה של החייב, פריצות וגניבות של תכולת הבית ועוד.

איך בוחרים מאיפה לרכוש ביטוח משכנתא?

כמו כל דבר שאתם עומדים לרכוש ובמיוחד משהו בעל חשיבות גבוהה כל כך כמו ביטוח משכנתא, כדאי קודם כל להשוות מחירים בין מספר חברות ביטוח. בנוסף, ניתן לרכוש ביטוח משכנתא ישירות דרך הבנק שנותן את המשכנתא. בדרך כלל ביטוח המשכנתא שמציע הבנק, יהיה יקר יותר באופן משמעותי מהביטוח של חברות הביטוח. כמובן שכדאי לשים דגש לא רק על המחיר, אלא גם על מה בדיוק אתם מקבלים כיסוי במסגרת כל הצעה לביטוח.