תביעת ביטוח סיעודי

לעתים מסוימות, אנשים יכולים להגיע במהלך חייהם לסיטואציות קשות, בהן אין להם יותר אפשרות לבצע בצורה עצמאית פעולות פשוטות. כל סדר היום שלהם למעשה הופך להיות תלוי בעזרה החיצונית שמגיעה לרוב מקרובי משפחה או מטפלים בשכר. המצבים האלה מתרחשים במקרים רבים יחד עם ההזדקנות והתפתחות מחלות שנפוצות בגילאים המבוגרים, אך יכולים לקרות גם בגלל תאונות דרכים, פציעות קרב ועוד.

תביעת ביטוח סיעודי – כיצד זה עובד?

כדי להימנע מלהוות נטל על המשפחה הקרובה ולחסוך הוצאות רפואיות פוטנציאליות למקרה של הגעה למצב סיעודי, אנשים רבים בוחרים לכסות את עצמם בביטוח סיעודי. במידה ואכן קורה מצב מצער כלשהו והמבוטח הופך להיות סיעודי, עליו להגיש תביעה לחברת הביטוח.

בעת הגשת התביעה לביטוח, יש לצרף את כל המסמכים הרפואיים שתומכים בהערכת המצב הסיעודי של המבוטח, חוות דעת רפואיות והסבר מפורט על הזכאות לקבל פיצוי בהתאם לפוליסה. בנוסף לכך, יש לדרוש את קבלת הפיצויים והקצבה החל מיום הפיכתו לסיעודי ולא רק מרגע הגשת הבקשה.

יש לציין, כי במידה וקיימת החרגה רפואית בביטוח סיעודי שמתייחסת לבעיות רפואיות שהיו קיימות טרם החתימה על הפוליסה, והמצב הסיעודי נוצר בגלל בעיות אלו, חברת הביטוח תסרב לשלם את הפיצויים.

דחיית תביעות ביטוח סיעודי

במקרים מסוימים, חברת הביטוח תסרב לשלם את כספי הפיצויים ותנמק זאת באמתלות שונות, כמו אי העברת כל המידע הרפואי טרם החתימה על הפוליסה, החרגות בביטוח סיעודי, מידע לא מספק שהועבר על ידי המבוטח לגבי מצבו הרפואי הנוכחי, סירוב להכיר במבוטח כסיעודי ועוד. שיטה זו של חברות הביטוח ידועה כ"שיטת מצליח", בה הן מנסות לחסוך כסף על ידי התשת המבוטחים והצעות פשרה חלקיות.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם דחיית תביעה היא שימוש בשירותים משפטיים. עו"ד ביטוח סיעודי בעל ניסיון יוכל להציג את הטיעונים בצורה טובה ולזכות בתיק עבור המבוטחים.

אנו מציעים לך לעשות השוואה בין הפוליסות הזולות והמקיפות ביותר של ביטוח סיעודי. המומחים שלנו יתאימו לך את הביטוח המשתלם ביותר עבורך ללא שום עלות או התחייבות. על מה שעליך לעשות, זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם האפשרי.